ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9241401
*
nr 924 1401
Spegel
höjd: 69
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:59:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 18:32:51
1
100 kr
17/11 19:49:11
2
200 kr
17/11 19:53:13
3
250 kr
17/11 19:54:00
2
Vinnande bud
17/11 19:54:50
3
400 kr
17/11 19:54:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 924 1401
Spegel
höjd: 69
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 18:32:51 | 1 | 100 kr |
17/11 19:49:11 | 2 | 200 kr |
17/11 19:53:13 | 3 | 250 kr |
17/11 19:54:00 | 2 | Vinnande bud |
17/11 19:54:50 | 3 | 400 kr |
17/11 19:54:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.